Pies warczy przy jedzeniu

Ustal hierarchię stada podczas karmienia

Pamiętaj, że przewodnik stada zawsze je pierwszy. Najlepiej byłoby karmić czworonoga wtedy, kiedy ty skończysz jeść. Jeśli jest to niemożliwe, zanim podasz psu miskę, zjedz choć jeden kęs czegokolwiek tak, by twój pupil to widział.

  • Trzymaj miskę z jedzeniem przed psem. Postaraj się, by stał kilka kroków przed tobą. W razie potrzeby cofnij go nieco, blokując go swoim ciałem (idź na przód, pies się wycofa). Zwierzę musi wiedzieć, że to ty rozdzielasz pożywienie. Poczekaj, aż się uspokoi i usiądzie. Możesz wydać komendę „siad”.
  • Postaw miskę na podłodze, ale dopilnuj, by pies nie ruszył się z miejsca. Jeśli się podniesie i zrobi krok do przodu, ponownie zabierz miskę i odeślij go na miejsce jak poprzednio.
  • Kiedy ustawisz miskę na podłodze, możesz włożyć do niej rękę, pokazując w ten sposób psu, że pożywienie należy do ciebie.
  • Kiedy pies będzie całkowicie uległy i spokojny, pozwól mu podejść do miski i jeść. Możesz wydać komendę „masz”, „jedz” i podsunąć psu miskę. Ale nie oddalaj się od miski. To pies musi podejść do ciebie. Możesz go zostawić dopiero po chwili, gdy zacznie jeść.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: