Pies ściga rowerzystów

rowerzyściSpacerujesz z psem po parku, gdy nagle obok przejeżdża rowerzysta. Twój spokojny dotąd pupil szaleje, rzuca się, ujada, wyrywa się. Co zrobić, by przestał tak reagować na miłośników dwóch kółek?

  • Postaraj się oswoić psa z rowerem. Pokaż mu stojący rower, daj mu go powąchać. Gdy twój pupil będzie spokojny, daj mu w nagrodę smakołyk.
  • Ćwiczenie powtórz, ale tym razem usiądź na rowerze lub poproś kogoś, by to zrobił. Jeśli pies jest spokojny, daj mu smakołyk, nie schodząc z roweru. Jeśli zachowuje się źle, zsiądź, wydaj mu komendę „siad”, poczekaj, aż się uspokoi, i ponownie usiądź. Nagradzaj dobre zachowanie. Powtarzaj ćwiczenie do momentu, kiedy pies przestanie źle reagować na rower.
  •  To ćwiczenie wykonuj z psem tylko wtedy, kiedy dobrze opanuje poprzednie. Będziesz potrzebować pomocy bliskiej osoby. Jedna osoba trzyma psa na smyczy i wydaje mu polecenie siad. Druga jeździ powoli w kółko na rowerze. Kiedy tylko pies zaczyna źle reagować na rower, rowerzysta powinien spokojnie zbliżyć się do niego i dać mu się powąchać. Gdy pies jest szczególnie agresywny, rowerzysta może go zaskoczyć, rzucając w jego kierunku dyski treningowe lub inny przedmiot wydający charakterystyczny dźwięk (z tym jednak ostrożnie, by nie zrobić psu krzywdy!). Odwróci on uwagę psa. Rowerzysta może także zastosować inną karę: użyć spryskiwacza do kwiatków. Wystarczą dwa małe strumienie wody wycelowane w psa, by ten pojął, że zabawa wcale nie jest przyjemna. Jeśli twój pupil zachowuje się dobrze, daj mu smakołyk. Dzięki temu skojarzy rowerzystę z przysmakami.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: