Kundelek ze schroniska

dog-in-shelterPomysł, by przygarnąć zwierzę ze schroniska jest bardzo dobry i szlachetny, ale pod pewnymi warunkami.

Po pierwsze – wiemy, jak postępować z psem, który jest po przejściach, po drugie – wiemy, czym się kierować, wybierając psa. Pamiętajmy, że czworonogi, które trafiły do schronisk, najczęściej mają za sobą fatalne doświadczenia. Mogą być nieufne w stosunku do ludzi, agresywne wobec innych psów, mogą bać się lub nie lubić dzieci.

W wyborze powinni nam pomóc pracownicy schroniska, którzy znają swoich podopiecznych. Wypytajmy ich dokładnie o zachowanie, zwyczaje i dotychczasowe życie czworonoga (o ile jest ono znane). Przyjrzyjmy się zachowaniu zwierzęcia.

Nie powinniśmy, kierując się litością, wybierać psa, który smutny siedzi w kącie kojca i boi się podejść do kraty. Taki pies może być lękliwy lub agresywny. Wymaga on pomocy bardzo doświadczonych opiekunów.

Bądźmy również ostrożni, ulegając entuzjastycznym piskom i skomleniom tych psów, które rzucają się na siatkę, by nas powitać. Pies zbyt ekscytujący się nie jest psem zrównoważonym. Pod skrzydłami niezbyt doświadczonych opiekunów taki czworonóg będzie dominował, ale może też być oddanym towarzyszem. Jego wychowanie wymaga konsekwencji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: